Celem masażu jest rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni, zmniejszenie obrzęków i dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu jak: barki, kark, grzbiet oraz kończyny dolne.

W miarę jak dziecko rośnie, u kobiety zmienia się środek ciężkości ciała, kręgosłup jest przeciążony. Przemęczone  mięśnie , kręgosłup i nogi wywołują  ból i zniechęcają do ruchu. To główne powody, dla których  kobiety w ciąży tak bardzo potrzebują masażu, systematyczny  zapewnia stymulację, wzmocnienie i odbudowę mięśni przykręgosłupowych. U wielu kobiet w okresie ciąży dają o sobie znać skutki wad postawy, wcześniej przez nie w ogóle nieodczuwalne.
Dodać należy, że rosnący płód uciska naczynia krwionośne powodując zaburzenia krążenia, czego efektem jest zastój krwi  w nogach  mogący doprowadzić do żylaków. Masaż limfatyczno- uciskowy  umożliwia swobodny przepływ krwi w kierunku serca i w ten sposób łagodzi występujące u kobiet w ciąży obrzęki nóg. Regularne masaże oraz zabiegi kosmetyczne podczas ciąży pomagają się odprężyć,  zmniejszają zmęczenie, a także łagodzą  bóle i dodają energii.
Masaż kobiety w ciąży wykonujemy w  pozycjach:
– leżenie na boku , leżenie na plecach lub w pozycji siedzącej
Masaże nie są wykonywane  u kobiet w pierwszym trymestrze oraz ostatnim miesiącu ciąży.

Kategorie: Oferta

Facebook